Κυριακή 7 Απριλίου 2024

Λαρισαϊκός-Α.Ο. Γλυφάδας 2-4

Παρότι η ομάδα μας προηγήθηκε με σκορ 2-0 με γκολ του Κώστα Παπαθεοδωρίδη στο 2' και του Στέλιου Χαραλαμπόπουλου στο 9' λεπτό δεν κατάφερε να πάρει την νίκη. Δέχτηκε δύο γκολ μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, το πρώτο στο 27' λεπτό από τον Δημήτρη Παπανικολάου και το δεύτερο στο 35' λεπτό από τον Λεονάρδο Κόγια και έχασε το προβάδισμα που είχε πάρει.
Ο Λεονάρδος Κόγιας στο 55' και ξανά ο Δημήτρης Παπανικολάου στο 85' λεπτό ολοκλήρωσαν την ανατροπή για την ομάδα της Γλυφάδας με σκορ 2-4 που έμεινε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Πέρα από αυτό η ομάδα μας είχε και δύο αποβολές του Κέσκο και του Παπαθεοδωρίδη στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου και αποβολή του Τεχοβίτη μετά το τέλος του παιχνιδιού.

Όλα αυτά δείχνουν την κατάσταση που επικράτησε στο παιχνίδι και αντικατοπτρίζει την κατάσταση που επικρατεί ολόκληρη τη χρονιά στο σωματείο μας.