Δευτέρα 3 Απριλίου 2017

Λαρισαϊκός-Διαγόρας Αιγάλεω 4-1

Έσπασε η γκίνια του Φώτη Μέξη
Με πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας κατάφερε να ανατρέψει το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου και να πάρει τελικά μια εύκολη νίκη. Σ' αυτό έπαιξε βέβαια ρόλο και η αποβολή του Θανάση Καραγιώργου του Διαγόρα με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 54' λεπτό. Οι παίχτες μας έχασαν σωρεία ευκαιριών και στα δυο ημίχρονα με αποκορύφωμα το δοκάρι του Θάνου στο 47' λεπτό. Συνεχίζουμε λοιπόν την προσπάθεια και πάμε στο επόμενο παιχνίδι εναντίων του Α.Ο. Κωφών ξανά στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος με ανεβασμένη ψυχολογία.

Στο 1' λεπτό σουτ παίκτη του Διαγόρα (ίσως) χτύπησε στο δοκάρι του Οικονομίδη και έφυγε άουτ.
Στο 31' λεπτό έγινε το 0-1 με μακρινή εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτη Καρανικόλα.
Στο 47' λεπτό ωραίο μακρινό σουτ του Βαγγέλη Θάνου χτύπησε στη οριζόντιο δοκάρι του Στέλιου Αρβανιτάκη.
Στο 62' λεπτό έγινε το 1-1 με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά του Δημήτρη Τουρμάνη.
Στο 71' λεπτό έγιν ετο 2-1 με κεφαλιά του Φώτη Μέξη.
Στο 73' λεπτό έγινε το 3-1 με έξυπνο πλασέ του Μαρίνου Κώτσης μέσα από την περιοχή.
Στο 90' λεπτό έγινε το 4-1 με κοντινό πλασέ του Βαγγέλη Θάνου.