Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2017

Λαρισαϊκός-Ολυμπιακός Κυψέλης 3-1

Ο Κώστας Λαθύρης σε μια προσπάθειά του στο σημερινό παιχνίδι
Πολύ καλή εμφάνιση έκανε σήμερα η ομάδα μας στο παιχνίδι εναντίων του Ολυμπιακού Κυψέλης και πήρε μια εύκολη νίκη. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο οι παίχτες μας είχαν κατοχή μπάλας, πέτυχαν δυο γκολ, είχαν δοκάρι και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για να ανεβάσουν περισσότερο το δείκτη του σκορ. Το μελανό σημείο όμως του παιχνιδιού είναι ο μυικός τραυματισμός του Τάσου Παπαγεωργίου σε χρονικό σημείο που έχει βρει την φόρμα του και γεμίζει τα αντίπαλα δίχτυα με γκολ (σήμερα πέτυχε δυο σε συνέχεια των τριών που έβαλε την προηγούμενη Κυριακή). Τα επόμενα δυο παιχνίδια (στο Περιστέρι) με Γαλαξία και Τόλμη είναι κομβικά στην προσπάθεια που κάνει η ομάδα μας να πλασαριστεί στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας.

Το 1-0 πέτυχε ο Μαρίνος Κώτσης στο 4' λεπτό με πλασέ που κόντραρε σε αμυντικό και ξεγέλασε τον Νίκα.
Στο 23' λεπτό σουτ του Φίλιππου Καμπίτση από το ύψος του πέναλτι χτύπησε στο δοκάρι του Νίκα.
Το 2-0 πέτυχε ο Τάσος Παπαγεωργίου στο 28' λεπτό με όμορφο αριστερό σουτ από το ύψος της περιοχής.
Το 3-0 πέτυχε πάλι ο Τάσος Παπαγεωργίου στο 63' λεπτό με πλασέ από κοντά μετά από ασθενή απόκρουση του Νίκα σε σουτ του Μαρίνου Κώτση..
Το τελικό 3-1 πέτυχε ο Hoxhaz Aleksandro στο 87' λεπτό με ωραίο σουτ από θέση πλάγια δεξιά.