Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2023

Λαρισαϊκός-Θεμιστοκλής 3-2

Φοβερό παιχνίδι έγινε πριν λίγη ώρα στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος, ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι. Η ομάδα μας παρά της απουσίες που είχε πέτυχε τρία γκολ και άντεξε στην αντεπίθεση που έκανε ο αντίπαλός μας στα τελευταία λεπτά. Ένα μπράβο αξίζει στους παίκτες μας που ανταμείφθηκαν για την αγωνιστικότητά τους.

Σ
το 34' λεπτό έγινε το 1-0 με κεφαλιά του Φώτη Σακαρτζή μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χρήστου Χασιώτη.

Στο 49' λεπτό έγινε το 2-0 με κεφαλιά του Σπύρου Σούφλη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Στέλιου Χαραλαμπόπουλου.

Στο 54' έγινε το 2-1 με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Vila μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Στο 58' λεπτό έγινε το 3-1 με πλασέ του Γιάννη Thano καθώς πήρε το ριμπάουντ μετά από σουτ του Στέλιου Χαραλαμπόπουλου.

Στο 76' λεπτό έγινε το 3-2 με κοντινή προβολή του Σιαδήμα.