Κυριακή 8 Μαρτίου 2020

Λαρισαϊκός-Α.Ε. Ζέφυρος 2-2

Πολύ δυνατό παιχνίδι έγινε σήμερα στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος εναντίων της ομάδας του Ζέφυρου Αιγάλεω. Η ομάδα μας έκανε πολύ καλή εμφάνιση και την αδικεί το τελικό σκορ. Στη διάρκεια του παιχνιδιού οι παίχτες μας είχαν τρία δοκάρια και άλλες τόσες μεγάλες ευκαιρίες. Επίσης η ομάδα μας διαμαρτύρεται για οφσάιντ στη φάση του δεύτερου τέρματος του Ζέφυρου. Στον αντίποδα οι Αιγαλεώτες διαμαρτύρονται για μια φάση που ζήτησαν πέναλτι προς το τέλος του παιχνιδιού. Ο επόμενος αγώνας είναι την Κυριακή στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγάλεω με την έτερη ομάδα της περιοχής, τον Θεμιστοκλή.

Το 1-0 έγινε στο 33' λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κώστα Γκέργκι.
Στο 56' λεπτό νέα εκτέλεση φάουλ του Κώστα Γκέργκι χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 58' λεπτό γυριστό σουτ του Βασίλη Κέσκο χτύπησε στη εξωτερική πλευρά του δοκαριού και έφυγε άουτ.
Το 1-1 έγινε στο 61' λεπτό με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.
Το 2-1 έγινε στο 68' λεπτό με φοβερό απευθείας βολέ πάνω στην κίνηση του Φώτη Σακαρζτή μετά από εκτέλεση κόρνερ.
Στο 79΄ λεπτό ωραίο σουτ του Παναγιώτη Περιβολαράκη χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά της μπάλας ο Βαγγέλης Θάνος δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ.
Το 2-2 έγινε στο 80' λεπτό με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή.