Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2020

Λαρισαϊκός-Άφοβος 2-1

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη σε τοπικό ντέρμπι (ελπίζουμε να γίνουν τρεις την επόμενη Κυριακή) πέτυχε σήμερα η ομάδα μας εναντίων του Άφοβου. Το ξεκίνημα δεν ήταν καθόλου καλό και έτσι οι αντίπαλοί μας το εκμεταλλεύτηκαν και άνοιξαν το σκορ. Από το 30' λεπτό όμως και μετά οι παίχτες ανέβασαν την απόδοσή τους και πέτυχαν πριν τελειώσει το ημίχρονο την ανατροπή. Επίσης είχαν ένα δοκάρι και πολλές χαμένες ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες μας συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα και πήραν σχετικά εύκολα την νίκη.

Το 0-1 έγινε στο 19' λεπτό με κοντινό πλασέ του Μαμώλη Τσίτση μετά από σύγχυση στην περιοχή της ομάδας μας.
Το 1-1 έγινε στο 34' λεπτό με κοντινό πλασέ του Γιώργη Παπαδάκη μετά από ωραία προσπάθεια και παράλληλη πάσα από αριστερά του Μιλτιάδη Σωτηρακόπουλου.
Στο 40' λεπτό η κεφαλιά του Γιώργη Παπαδάκη χτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Αλέξανδρου Φανού.
Το 2-1 έγινε στο 44' λεπτό με πολύ όμορφο πλασέ του Σάββα Γκουλή μέσα από την μεγάλη περιοχή.