Κυριακή 6 Μαΐου 2018

Γ.Σ. Πατησίων-Λαρισαϊκός 1-1

Με ισοπαλία τελείωσε το φετινό πρωτάθλημα η ομάδα μας στο γήπεδο Γαλατσίου στο παιχνίδι εναντίων του Γ.Σ.  Πατησίων. Έγινε ένα ωραίο και ισορροπημένο παιχνίδι που ολοκληρώθηκε μέσα σε δυνατή βροχή. Ίσως το σκορ να ήταν διαφορετικό αν ο διαιτητής του αγώνα έδειχνε κόκκινη κάρτα (ως όφειλε) στον τερματοφύλακα της ομάδας των Πατησίων Βαγγέλη Κορρέ όταν στο 23' λεπτό απέκρουσε την μπάλα με τα χέρια εκτός της μεγάλης περιοχή και καθώς ο Αποστόλης Πρίσκος έβγαινε μόνος του σε κενή εστία. Τώρα τη σκυτάλη πρέπει να πάρει η διοίκηση και με συντονισμένες προσπάθειες να κάνει τις απαραίτητες ενέργειες για να παρουσιαστεί η ομάδα μας πανέτοιμη στο επόμενο πρωτάθλημα.

Το 1-0 έγινε στο 29' λεπτό με συρτό σουτ του Στάθη Παναγόπουλου.
Το 1-1 έγινε στο 56' λεπτό με φοβερό δεξί σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή του Μάκη Φιτόπουλου.