Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2018

Νίκη Αλίμου-Λαρισαϊκός 5-0

Παρότι ξεκίνησε καλά η ομάδα μας το σημερινό παιχνίδι δεν κατάφερε τελικά να αποφύγει τη βαριά ήττα από μια σαφώς ανώτερη ομάδα. Για 60' λεπτά οι παίκτες μας στάθηκαν καλά στον αγωνιστικό χώρο αλλά τελικά προδόθηκαν από τις πολλές απουσίες και την έλλειψη προπονήσεων κατά την περίοδο των διακοπών.

Στο 10' λεπτό ωραία σέντρα του Φώτη Μέξη βρήκε τον Κώστα Γκέργκι αμαρκάριστο στην μεγάλη περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε άουτ.
Στο 15' λεπτό μετά από κόρνερ του Γιώργου Παπαδόπουλου ο Ντομινίκ Ντε Άμπρω πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
Το 1-0 έγινε στο 25' λεπτό με σουτ του Κυριάκου Δημητρόπουλου.
Το 2-0 έγινε στο 63' λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κυριάκου Δημητρόπουλου.
Το 3-0 έγινε στο 66' λεπτό με πλασέ του Χαράλαμπου Κιττέ.
Το 4-0 έγινε στο 81' λεπτό με πλασέ του Δημήτρη Γαβριήλ.
Το τελικό 5-0 έγινε στο 84' λεπτό με σουτ του Στάθη Νικολόπουλου.