Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017

Λαρισαϊκός-Α.Ο. Λέοντες 4-1

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα μας στο παιχνίδι εναντίον του Α.Ο. Λέοντες με σκορ 4-1 στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος. Με πρωταγωνιστές τους Γκέρκι και Παπαγεωργίου που πέτυχαν από δύο γκολ και με συμπαραστάτες τους υπόλοιπους παίκτες που έκαναν φοβερή εμφάνιση ο σύλλογος πήρε το τρίποντο και ανέβηκε κάπως βαθμολογικά. Ακολουθεί τώρα η διακοπή του πρωταθλήματος όπου η ομάδα μας πρέπει να ανασυνταχθεί για να παρουσιαστεί πανέτοιμη με την επανέναρξη των αγωνιστικών υποχρεώσεων.

Το 1-0 έγινε στο 15' λεπτό με αριστερό πλασέ του Κώστα Γκέργκι πάνω στην κίνηση μετά από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Λαθύρη.
Το 1-1 έγινε στο 28' λεπτό με αριστερό πλασέ στην κίνηση του Αυγερινού Ρώσση μέσα από την περιοχή της ομάδας μας.
Το 2-1 έγινε στο 42' λεπτό με πλασέ του Τάσου Παπαγεωργίου μετά από μεγάλο λάθος του Γιάννη Δελαγραμμάτικα.
Το 3-1 έγινε στο 69' λεπτό με αριστερό σουτ του Τάσου Παπαγεωργίου μετά από ωραία ασίστ πάσα του Φώτη Μέξη.
Το τελικό 4-1 έγινε στο 71' λεπτό με πλασέ του Κώστα Γκέργκι σε πανομοιότυπη φάση με το πρώτο γκολ.