Κυριακή 19 Μαρτίου 2017

Α.Ε. Ιλίου-Λαρισαϊκός 1-3

Με αρκετή δυσκολία κατάφερε η ομάδα μας να δαμάσει το νεανικό συγκρότημα της Α.Ε. Ιλίου και να περάσει σήμερα από το γήπεδο του Ιλίου χωρίς βαθμολογικές απώλειες. Το πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλό από την πλευρά μας και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Το θετικό είναι ότι ισοφαρίσαμε στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος πήραμε την πρωτοβουλία και χάσαμε μεγάλες ευκαιρίες για πολλά γκολ. Αυτά τελικά ήρθαν στο τελευταίο δεκάλεπτο και έτσι αποκαταστάθηκε η τάξη. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Βαγγέλης Θάνος που πέτυχε και τα τρία τέρματα και έτσι πέρασε στην πρώτη θέση των σκόρερ της ομάδας μας με οχτώ γκολ. Επόμενο παιχνίδι μετά την διακοπή της επόμενης Κυριακής είναι με τον Διαγόρα Αιγάλεω στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος.

Στο 9' λεπτό ο Δημήτρης Τουρμάνης αστόχησε από κοντά μετά από παράλληλη πάσα του Βαγγέλη Θάνου.
Το 1-0 έγινε στο 32' λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή του Χρήστου Κούμπουρα.
Το 1-1 έγινε στο 44' λεπτό με προβολή (έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα πάνω από την γραμμή) του Βαγγέλη Θάνου μετά από προσπάθεια και σουτ του Φίλιππου Καμπίτση.
Στο 64' λεπτό ο Φώτης Μέξης κέρδισε την μπάλα από τον Ματθαίο Γεωργακόπουλο αλλά δεν κατάφερε να τον νικήσει σε δεύτερο χρόνο στο σουτ που επιχείρησε.
Το 1-2 έγινε στο 82' λεπτό με πλασέ του Βαγγέλη Θάνου που πήρε το ριμπάουντ μετά από σέντρα σουτ του Κώστα Παππά που χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ματθαίου Γεωργακόπουλου.
Το τελικό 1-3 έγινε στο 89' λεπτό με σουτ του Βαγγέλη Θάνου μετά από πάσα του Κώστα Γκέργκι.