Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2017

Δάσος Χαϊδαρίου-Λαρισαϊκός 1-5

Οι δυο σκόρερς της ομάδας μας Τάσος Παπαγεωργίου και Μαρίνος Κώτσης
Εύκολη νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα μας στο γήπεδο Χαϊδαρίου στο παιχνίδι εναντίων του Δάσους Χαϊδαρίου. Οι παίκτες μας δυσκολεύτηκαν κάπως στο πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη επέβαλαν τον ρυθμό τους και "καθάρισαν" νωρίς το παιχνίδι. Δυο γκολ πέτυχε ο Μαρίνος Κώτσης και τρία ο Τάσος Παπαγεωργίου που πέτυχε αυθεντικό χατ τρικ (και τα τρία γκολ σε ένα ημίχρονο).

Το 0-1 έγινε στο 10' λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (που κέρδισε ο ίδιος) του Μαρίνου Κώτση.
Το 1-1 έγινε στο 20' λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή μετά από λάθος του Στέλιου Παπαγιαννόπουλου.
Το 1-2 έγινε στο 39' λεπτό με κεφαλιά του Μαρίνου Κώτση μετά από μπαλιά του Τάσου Παπαγεωργίου.
Το 1-3 έγινε στο 54' λεπτό με ωραίο αριστερό πλασέ του Τάσου Παπαγεωργίου μετά από πάσα του Μαρίνου Κώτση.
Το 1-4 έγινε στο 75' λεπτό (σε πανομοιότυπη φάση) με ωραίο δεξί πλασέ του Τάσου Παπαγεωργίου μετά από πάσα του Βαγγέλη Θάνου.
Το τελικό 1-5 έγινε στο 90' λεπτό με κεφαλιά του Τάσου Παπαγεωργίου.