Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2016

Λαρισαϊκός-Γαλαξίας Περιστερίου 2-1

Αρκετά καλή εμφάνιση πραγματοποίησε σήμερα η ομάδα μας στο παιχνίδι εναντίων του Γαλαξία Περιστερίου και πήρε την νίκη απέναντι σε μια δυνατή ομάδα. Κατάφερε να πετύχει γρήγορα δυο γκολ και στη συνέχεια έχασε μεγάλες ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ. Μετά το 50' λεπτό όμως έπεσε η απόδοσή της με αποτέλεσμα ο Γαλαξίας να πιέσει και να πετύχει το γκολ που τον έβαλε ξανά στον αγώνα. Στο τελευταίο διάστημα του παιχνιδιού οι παίχτες μας αμύνθηκαν σωστά και με μπροστάρη τον Στέλιο Παπαγιαννόπουλο που έκανε θεαματικές αποκρούσεις πήραμε μια σημαντική νίκη.

Το 1-0 έγινε στο 12' λεπτό με προσωπική προσπάθεια και τελείωμα με το αριστερό του Φώτη Μέξη.
Το 2-0 έγινε στο 20' λεπτό με προβολή του Θοδωρή Αμιράλη (το πρώτο του γκολ με την φανέλα της ομάδας μας), μετά από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Παππά.
Το 2-1 έγινε στο 65' λεπτό με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή του Χρήστου Ραζάκη.