Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2016

Λαρισαϊκός-Δάσος Χαϊδαρίου 1-0

Ο σκόρερ της ομάδας μας Δημήτρης Διώτης
Νικηφόρα ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα η ομάδα μας καθώς επικράτησε με σκορ 1-0 του νεανικού συγκροτήματος του Δάσους Χαϊδαρίου. Ήταν μια δύσκολη νίκη καθώς χρειάστηκε η απόκρουση του Αχιλλέα Μάντζιου σε εκτέλεση πέναλτι στο 81΄ λεπτό να κρατήσει το μηδέν και να καταφέρουμε στη συνέχεια στο 89' λεπτό να πετύχουμε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση. Η ομάδα μας έχει μεγάλα περιθώρια βελτίωσης κάτι που σημαίνει πως πρέπει να συνεχιστεί η σκληρή δουλειά για να πετύχει τους στόχους της. Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή στο γήπεδο της Αλεπότρυπας εναντίων της ομάδας του Ολυμπιακού Κυψέλης.

Στο 4' λεπτό ο Αχιλλέας Μάντζιος έκανε μεγάλη απόκρουση σε σουτ μέσα απ' την μεγάλη περιοχή.
Στο 24' λεπτό το Δάσος Χαϊδαρίου είχε δοκάρι με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ.
Στο 26' λεπτό δυνατό μαρκάρισμα του Φίλιππα Καμπίτση μέσα στην περιοχή δεν συγκίνησε τον διαιτητή της αναμέτρησης.
Στο 27' λεπτό ωραίο σουτ του Φίλιππου Καμπίτση απέκρουσε δύσκολα ο αντίπαλος τερματοφύλακας.
Στο 80' λεπτό η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να κερδίσει πέναλτι καθώς ο Κώστας Γκέργκι έμεινε όρθιος σε δυνατό μαρκάρισμα αντιπάλου κι έτσι ο διαιτητής δεν σημείωσε καμία παράβαση.
Στο 81' λεπτό ο Αχιλλέας Μάντζιος απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Γιώργος Αποστολάκης.
Στο 89' λεπτό έγινε το 1-0 με τον Δημήτρη Διώτη που κέρδισε την κόντρα από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και πέτυχε ένα κάπως τυχερό γκολ.