Κυριακή 17 Απριλίου 2016

Λαρισαϊκός-Διαγόρας Αιγάλεω 3-0

Με πρωταγωνιστή τον Φώτη Μέξη η ομάδα μας ξέσπασε στο τελευταίο δεκάλεπτο και πήρε την νίκη στο τελευταίο φετινό εντός έδρας παιχνίδι. Ήταν ένας πολύ δυνατός αγώνας με τους παίχτες μας να χάνουν τρεις-τέσσερις καλές ευκαιρίες για γκολ και τελικά να δικαιώθηκαν στο τέλος της αναμέτρησης. Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας έμεινε στην τέταρτη θέση και έχει τη ευκαιρία να διεκδικήσει ακόμη και την τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα την τελευταία αγωνιστική την Κυριακή στην Πετρούπολη. Θα είναι ένα δύσκολο παιχνίδι εναντίων της πρωταθλήτριας ομάδας του ομίλου μας, όμως οι παίχτες μας πρέπει να δείξουν (και να αποδείξουν) πως άξιζαν κάτι περισσότερο στο φετινό πρωτάθλημα.
Οι παλιοί συμπαίκτες Τάκης Πουλίτσης και Νίκος Σμύλας συναντήθηκαν μετά από πολλά χρόνια
Το 1-0 έγινε στο 80' λεπτό με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Φώτη Μέξη.
Το 2-0 έγινε στο 87' λεπτό με κοντινό πλασέ του Κώστα Γκέργκι μετά από παράλληλη μπαλιά του Φώτη Μέξη.
Το 3-0 έγινε στο 89' λεπτό με ωραίο σουτ του Βαγγέλη Θάνου από πλάγια θέση μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δημήτρη Τουρμάνη.