Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2016

Λαρισαϊκός-Ολυμπιακός Κυψέλης 6-1

Είχε μεγάλα κέφια ο Φώτης Μέξης στο σημερινό παιχνίδι
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φώτη Μέξη που πέτυχε τρία γκολ και κέρδισε το πέναλτι που άνοιξε ο Μαρίνος Κώτσης το σκορ η ομάδα μας συνέτριψε τον Ολυμπιακό Κυψέλης με 6-1. Οι παίχτες μας έκαναν μεγάλη εμφάνιση εκτός από ένα διάστημα 20 λεπτών στο πρώτο ημίχρονο που πιέστηκαν λίγο (τις πιο πολλές με τα δυνατά πλάγιο άουτ που εκτελούσε ο Αχιλλέας Τσιάρος προς την περιοχή μας) και πήραν εύκολα την νίκη, μια νίκη που δίνει ψυχολογική ώθηση για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Την επόμενη βδομάδα η ομάδα μας έχει ρεπό και απόψε περιμένουμε όλους όσους ενδιαφέρονται για το μέλλον του σωματείου μας στην συνάντηση-συγκέντρωση στον Άγιο Παύλο.

Το 1-0 έγινε στο 2' λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Μαρίνου Κώτση που κέρδισε ο Φώτης Μέξης όταν ανατράπηκε μέσα στη μεγάλη περιοχή.
Στο 15' λεπτό ο Ολυμπιακός Κυψέλης είχε δοκάρι με κοντινή κεφαλιά.
Το 1-1 έγινε στο 16' λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αχιλλέα Τσιάρου.
Το 2-1 έγινε στο 31' λεπτό με κοντινή κεφαλιά του Άρη Κοσμά μετά από εκτέλεση φάουλ του Αλκέτ.
Το 3-1 έγινε στο 32' λεπτό με σουτ του Φώτη Μέξη μέσα απ' την μεγάλη περιοχή.
Το 4-1 έγινε στο 34' λεπτό με καταπληκτικό πλασέ του Φώτη Μέξη πάνω στην κίνηση από τα πλάγια της περιοχής.
Το 5-1 έγινε στο 69' λεπτό με κοντινή προβολή του Βαγγέλη Θάνου.
Στο 71' λεπτό πρώτα ο Αλκέτ και στη συνέχεια ο Μαρίνος Κώτσης έχασαν μεγάλη διπλή ευκαιρία να πετύχουν κι άλλο γκολ.
Το τελικό 6-1 έγινε στο 82' λεπτό με σουτ του Φώτη Μέξη μετά από γύρισμα "πάρε-βάλε" του Αλκέτ.