Κυριακή 17 Ιανουαρίου 2016

Λαρισαϊκός-Χαλκηδονικός 5-3

Οι παίχτες μας στο τέλος του σημερινού παιχνιδιού
Ξέσπασε η ομάδα μας στο σημερινό παιχνίδι και "φιλοδώρισε" με πέντε γκολ την ομάδα του Χαλκηδονικού. Στο πρώτο ημίχρονο (και με τη βοήθεια λίγο της τύχης που πάντα χρειάζεται στο ποδόσφαιρο) οι παίχτες μας πέτυχαν τρία γκολ και μπήκαν σε θέση οδηγού ως αναφορά το τελικό αποτέλεσμα. Να σημειώσουμε πως στο σημερινό παιχνίδι υπήρχαν όλα τα "όπλα" μας στη διάθεση του προπονητή μας και αυτό έκανε τα πράγματα πιο απλά. Ένα γεγονός που δείχνει πως όταν είναι όλο το ρόστερ διαθέσιμο η ομάδα μας είναι για μεγάλα πράγματα. Να σημειώσουμε την πρώτη άκρως ικανοποιητική εμφάνιση του Αλκέτ, ενός πολύ έμπειρου παίχτη που θα δώσει τις λύσεις που έλειπαν απ' τον νευραλγικό χώρο της μεσαίας γραμμής.
Μεγάλη εμφάνιση απ' όλους του παίχτες μας αλλά ειδικά απ' τον Μαρίνο Κώτση που πέτυχε χατ τρικ και πιστοποίησε για ακόμη μια φορά την ποιότητά του και την ευχέρεια που έχει στο σκοράρισμα.

Το 1-0 έγινε στο 5' λεπτό με εκτέλεση φάουλ του Κώστα Γκέργκι περίπου από την γραμμή της σέντρας, που κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
Το 2-0 έγινε στο 13' λεπτό με ψιλοκραμαστό πλασέ του Μαρίνου Κώτση μετά από λάθος της άμυνας του Χαλκηδονικού.
Το 3-0 έγινε στο 32' λεπτό με δυνατό σουτ του Μαρίνου Κώτση.
Το 4-0 έγινε στο 49' λεπτό με νέο ψιλοκρεμαστό πλασέ του Μαρίνου Κώτση.
Το 4-1 έγινε στο 66' λεπτό με ωραίο σουτ από τα πλάγια του Στυλιανού Ντάρλα.
Το 4-2 έγινε στο 81' λεπτό με ωραίο σουτ του Στυλιανού Ντάρλα απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής.
Το 5-2 έγινε στο 84' λεπτό με προβολή του Φώτη Μέξη μετά από παράλληλη μπαλιά του Μαρίνου Κώτση.
Το τελικό 5-3 έγινε στο 93' λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Στυλιανού Ντάρλα που πέτυχε έτσι και τα τρία γκολ της ομάδας του.