Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Λαρισαϊκός-Ιπποκράτης 4-4

Χατ τρικ μέσα σε ένα ημίχρονο σημείωσε ο Μαρίνος Κώτσης
Δώρα μοίρασε σήμερα η ομάδα μας (για δεύτερη φορά σε Περιστεριώτικη ομάδα-μετά το παιχνίδι με την Θύελλα Περιστερίου) στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος, φέρνοντας τα Χριστούγεννα δέκα μέρες νωρίτερα. Πως αλλιώς να χαρακτηρίσεις το γεγονός πως ενώ το σκορ ήταν 4-2 υπέρ της ομάδος μας στο 88' λεπτό στο 92' λεπτό είχε γίνει 4-4; Και ενώ είχαμε χάσει πέναλτι και επτά-οχτώ μεγάλες ευκαιρίες για περισσότερο γκολ; Τι να πω, κρίμα, αλλά αυτά έχει το ποδόσφαιρο.

Το 1-0 έγινε στο 5' λεπτό με όμορφη εκτέλεση φάουλ του Φώτη Μέξη.
Το 2-0 έγινε στο 8' λεπτό με ωραίο αριστερό σουτ του Μαρίνου Κώτση.
Το 2-1 έγινε στο 11' λεπτό με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Βασίλη Πάντη που πέρασε πάνω απ' τον Αχιλλέα Μάντζιο.
Στο 17' λεπτό εκτέλεση κόρνερ του Ιπποκράτη χτύπησε στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού του Μάντζιου
Το 2-2 έγινε στο 18' λεπτό με ωραίο πλασέ του Γιώργου Καπετάνη μέσα απ' την μεγάλη περιοχή.
Το 3-2 έγινε στο 38' λεπτό με αριστερό σουτ του Μαρίνου Κώτση μετά από ωραία μπαλιά του Νίκου Μαντατζή.
Το 4-2 έγινε στο 43' λεπτό με προβολή του Μαρίνου Κώτση μέσα απ' την μικρή περιοχή.
Στο 66' λεπτό η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι αλλά ο Νίκος Μαντατζής έστειλε την μπάλα πάνω στο Νίκο Στρατηγαρέα και έτσι χάθηκε η ευκαιρία να "τελειώσουμε" το παιχνίδι.
Το 4-3 έγινε στο 88' λεπτό με σουτ του Βασίλη Πάντη από τα πλάγια που αιφνιδίασε τον Αχιλλέα Μάντζιο.
Το 4-4 έγινε στο 92' λεπτό με πλασέ του Καρυοφίλη Ζυγάκη μέσα απ' την περιοχή μετά από λάθος του Αχιλλέα Μάντζιου.