Τετάρτη 9 Δεκεμβρίου 2015

Νεοπεντελικός-Λαρισαϊκός 3-1

Το κακό της ξεκίνημα πλήρωσε η ομάδα μας στο παιχνίδι εναντίων του Νεοπεντελικού και γνώρισε την ήττα με 3-1. Στο διάστημα απ' το 19 έως το 35' λεπτό δεχτήκαμε τα τρία γκολ που τελείωσαν ουσιαστικά το παιχνίδι.
Το σκορ άνοιξε στο 19' λεπτό όταν ο Σγάντσος εκτέλεσε φάουλ και ο Σταμάτης με εξαιρετική κεφαλιά έκανε το 1-0.
Με παρόμοιο τρόπο έγινε και το 2-0 στο 25' λεπτό, όταν πάλι ο Σγάντσος εκτέλεσε φάουλ, ο Δέκος με το κεφάλι γύρισε στον Σταμάτη, που από κοντά σκόραρε για δεύτερη φορά.
Στο 35' λεπτό ο Λώλος με εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-0, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο.
Το σκορ έκλεισε με σουτ ο Νίκος Μαντατζής στο 51' λεπτό πετυχαίνοντας το έκτο φετινό του τέρμα.
Στο 78' λεπτό ο Αντωνόπουλος έφυγε από εμφανή θέση οφσάιντ που δεν υπέδειξε ο βοηθός, και ανατράπηκε από τον Γιάννη Ανδρέου που δέχτηκε κόκκινη κάρτα.
Στο 90' λεπτό η ομάδα μας έμεινε με εννέα παίχτες καθώς αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Λευτέρης Ζαφείρης.