Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2015

Διαγόρας Αιγάλεω-Λαρισαϊκός 1-2

Ο Κώστας Λαθήρης σε μια προσπάθειά του στο χθεσινό παιχνίδι
Μεγάλη νίκη πέτυχε χθες η ομάδα μας στο εκτός έδρας παιχνίδι εναντίων του Διαγόρα Αιγάλεω με σκορ 2-1 και βελτίωσε την θέση της στον βαθμολογικό πίνακα. Ήταν και μια εξιλέωση για τους "πεταμένους" βαθμούς της προηγούμενης Κυριακής. Η εμφάνιση των παιχτών μας ήταν πολύ καλή και πήραν δίκαια το τρίποντο που μας δίνει την ώθηση για καλύτερη συνέχεια με την επανέναρξη του πρωταθλήματος μετά τις γιορτές.
Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τον έλεγχο του αγώνα και χάσαμε κάποιες καλές ευκαιρίες να ανοίξουμε το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο η είσοδος του Τάσου Σιούρτου στον άξονα του γηπέδου (αντικατέστησε λόγω τραυματισμού τον Μαρίνο Κώτση), έκλεισε όλους τους διαδρόμους προς την εστία μας και έδωσε την ευκαιρία στους επιθετικούς μας να πιέσουν την αντίπαλη άμυνα. Εκεί ανέλαβε δράση ο Κώστας Λαθήρης που με ένα γκολ (με μαγική εκτέλεση φάουλ) και μια ασίστ στον Φώτη Μέξη "καθάρισε" το παιχνίδι.
Να επισημάνουμε επίσης την πρώτη παρουσία στην αρχική ενδεκάδα του δεκαπεντάχρονου Θάνου Τζανετάτου στον οποίο ευχόμαστε κάθε επιτυχία στην καριέρα του. Επίσης ευχόμαστε καλές γιορτές με υγεία και προσωπική ευτυχία σε όλο τον κόσμο.

Το 0-1 έγινε στο 47' λεπτό με όμορφη εκτέλεση φάουλ του Κώστα Λαθήρη.
Το 0-2 έγινε στο 70' λεπτό με προβολή του Φώτη Μέξη μετά από παράλληλη σέντρα του Κώστα Λαθήρη.
Το 1-2 έγινε στο 85' λεπτό με σουτ μέσα απ' την μεγάλη περιοχή του Μήλα Γονιδάκη.