Κυριακή 15 Νοεμβρίου 2015

Λαρισαϊκός-Α.Ο. Προμηθέας 3-0

Αρκετά πειστική εμφάνιση έκανε σήμερα η ομάδα μας και κέρδισε εύκολα τον Α.Ο. Προμηθέα. Οι παίχτες μας μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και με δυο γρήγορα γκολ έβαλαν τις βάσεις για την νίκη (που τόσο πολύ χρειαζόμασταν). Στα αξιοσημείωτα τα πρώτα γκολ με την φανέλα της ομάδα μας του Άρη Κοσμά και του Φώτη Μέξη. Οι δυο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι και αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο τελικό σκορ.
Την επόμενη βδομάδα μας περιμένει η Νέα Σμύρνη στην έδρα της σε ένα οριακό παιχνίδι που θα κρίνει πολλά.

Το 1-0 έγινε στο 2' λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή του Άρη Κοσμά (έχασα τη φάση-έχω πρόβλημα με τα γκολ που μπαίνουν στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού-δεν είχα προλάβει να "ζεσταθώ").
Το 2-0 έγινε στο 18' λεπτό με κοντινή προβολή του Νίκου Μαντατζή μετά από εκτέλεση κόρνερ.
Στο 58' λεπτό εκτέλεση φάουλ παίχτη του Προμηθέα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Αχιλλέα Μάντζιου.
Το 3-0 έγινε στο 62' λεπτό με πλασέ του Φώτη Μέξη μετά από ωραία πάσα του Μαρίνου Κώτση.
Στο 86' λεπτό ο Φώτης Μέξης έστειλε την μπάλα με δεξί πλασέ στο δοκάρι της εστίας του Προμηθέα.