Κυριακή 8 Μαρτίου 2015

Τόλμη Περιστερίου-Λαρισαϊκός 0-2

Χρήστος Σαρέλης
Με πρωταγωνιστή αυτή τη φορά τον Χρήστο Σαρέλη η ομάδα μας πέρασε με νίκη από το Περιστέρι και ανέβηκε ξανά στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι παίκτες μας μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και μέχρι το 22' λεπτό είχαν δοκάρι και δυο γκολ "καθαρίζοντας" ουσιαστικά το παιχνίδι. Η ομάδα μας έδειξε ομοιογένεια και σε μεγάλα διαστήματα του παιχνιδιού έπαιξε πολύ όμορφο ποδόσφαιρο. Επόμενο παιχνίδι με τα Πράσινα Πουλιά στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος όπου θα πρέπει όλοι να παραβρεθούμε για να στηρίξουμε την πραγματικά αξιέπαινη προσπάθεια της διοίκησης του τεχνικού τιμ και των παικτών της ομάδας μας την φετινή περίοδο.

Στο 7' λεπτό εκτέλεση φάουλ του Ματθαίου Κουσγκίνη χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 10' λεπτό ωραίο σουτ του Μάριου Κωνσταντόπουλου έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Στέργιου Θεοχάρη.
Το 0-1 έγινε στο 14' λεπτό με αυτογκόλ του Παναγιώτη Παπαδόπουλου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χρήστου Σαρέλη.
Το 0-2 έγινε στο 22΄ λεπτό με σουτ του Χρήστου Σαρέλη από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
Στο 46' λεπτό μακρινό φάουλ του Πέτρου Ζαβιτσάνου απέκρουσε ο Στέργιος Θεοχάρης στην δεξιά του γωνία.
Στο 47' λεπτό σουτ του Μωχάμετ Άρεφ της Τόλμης έφυγε λίγο άουτ.
Στο 48' λεπτό πλασέ του Δημήτρη Σκαρλάτου έφυγε λίγο άουτ.
Στο 54' λεπτό σουτ του Χρήστου Σαρέλη απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.
Στο 69' λεπτό ο Στέργιος Θεοχάρης έκανε εντυπωσιακή επέμβαση σε κεφαλιά του Μωχάμετ Άρεφ.
Στο 73' λεπτό η Τόλμη ζήτησε πέναλτι σε χέρι του Σακκάτου.
Στο 77' λεπτό σουτ του Κώστα Γκέργκι κατέληξε άουτ.
Στο 81' λεπτό σουτ του Κώστα Γκέργκι μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
Στο 87' λεπτό ο Αλέξανδρος Κούτρης της Τόλμης είδε την κόκκινη κάρτα για εξύβριση του διαιτητή.