Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

Λαρισαϊκός-Προμηθέας 4-2

Ο πρωταγωνιστής του παιχνιδιού Κώστας Γκέργκι πανηγυρίζει το τρίτο γκολ με τον κόουτς Αποστόλη Τσιλίκα
Καταπληκτική εμφάνιση έκανε σήμερα η ομάδα μας στο ντέρμπι εναντίων του Α.Ο. Προμηθέα και πήρε σχετικά εύκολα την νίκη που μας φέρνει ισόβαθμους στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.
Οι παίχτες μας έκαναν μεγάλο παιχνίδι με μπροστάρη τον Κώστα Γκέργκι που έπαιξε με "ψυχή" και πέτυχε δυο γκολ. Πέρα από τα τέσσερα γκολ χάθηκαν τουλάχιστον πέντε μεγάλες ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ. Επόμενο παιχνίδι σε δεκαπέντε μέρες εναντίων της δεύτερης στο βαθμολογικό πίνακα ομάδα της Κοψαχείλας στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος.
Ένα γεγονός όμως που πρέπει να μας προβληματίσει όσους ασχολούμαστε με την ομάδα, αλλά και όλους τους Αγιοπαυλίτες γενικότερα είναι η μικρή προσέλευση των φιλάθλων μας στο γήπεδο. Η ομάδα δεν ανήκει σε κανένα πρόσωπο, αλλά ανήκει σε όλη τη γειτονιά (έχει ιστορία 87 ετών) που πρέπει να αγκαλιάσει την ηρωική προσπάθεια που κάνει το τεχνικό τιμ και οι παίχτες μας.

Το 1-0 έγινε στο 6' λεπτό με πλασέ του Κώστα Γκέργκι από πλάγια ενώ είχε αποφύγει και τον τερματοφύλακα.
Το 1-1 έγινε στο 17' λεπτό με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.
Το 2-1 έγινε στο 29' λεπτό με προβολή του Μαρίνου Κώτση μετά από παράλληλη με την γραμμή του τέρματος μπαλιά του Κώστα Γκέργκι.
Το 2-2 έγινε στο 53' λεπτό σε πανομοιότυπη φάση με σουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ.
Το 3-2 έγινε στο 67' λεπτό με υπέροχο ψηλοκρεμαστό πλασέ του Κώστα Γκέργκι μετά από βολέ του Γιώργου Οικονομίδη.
Το 4-2 έγινε στο 73' λεπτό όταν πλασέ του Μαρίνου Κώτση, απέκρουσε ο τερματοφύλακας και ο Δημήτρης Σκαρλάτος πήρε το ριμπάουντ και με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.