Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

Απόλλων Περιστερίου-Λαρισαϊκός 1-5

Ο Χρήστος Σαρέλης έτοιμος να εκτελέσει φάουλ
Ωραία εμφάνιση και εύκολη νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα μας στο Περιστέρι εναντίων του τοπικού Απόλλωνα. Το γκολ που έβαλε ο Μαρίνος Κώτσης στο 1' λεπτό έδωσε άλλον αέρα, έδιωξε το άγχος κάνοντας τα πράγματα πιο εύκολα για τη συνέχεια του παιχνιδιού. Πρέπει να συγχαρούμε τους παίχτες μας για την σοβαρότητα που έδειξαν (προέρχονταν από την διακοπή των εορτών) καθώς δεν χαλάρωσαν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. Την Κυριακή έρχεται το ντέρμπι εναντίων του Προμηθέα στην Ακαδημία Πλάτωνος και πρέπει όλοι να παραβρεθούμε στο γήπεδο δίνοντας ώθηση στα παιδιά της ομάδας μας για την νίκη.

Το 0-1 έγινε στο 1' λεπτό με κοντινό σουτ του Μαρίνου Κώτση μετά από ωραία κάθετη μπαλιά του Δημήτρη Σκαρλάτου.
Το 0-2 έγινε στο 7' λεπτό με πλασέ σε άδεια εστία του Μαρίνου Κώτση καθώς είχε αποφύγει και τον τερματοφύλακα μετά από σέντρα σουτ του Τάσου Σιούρτου.
Στο 32' λεπτό ο Γιώργος Οικονομίδης απέκρουσε ωραία μακρινό σουτ.
Στο 36' λεπτό ωραίο μονοκόμματο σουτ του Δημήτρη Σκαρλάτου έφυγε άουτ.
Το 0-3 έγινε στο 40' λεπτό με σουτ του Κώστα Γκέργκι έξω από την μεγάλη περιοχή.
Στο 44' λεπτό κεφαλιά του Μαρίνου Κώτση βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.
Το 0-4 έγινε στο 50' λεπτό με σουτ του Κώστα Γκέργκι μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Μαρίνο Κώτση.
Το 0-5 έγινε στο 76' λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Κώστα Γκέργκι.
Το 1-5 έγινε στο 79' λεπτό με εκτέλεση φάουλ του Μάριου Ματζώρου.
Στο 80' λεπτό κεφαλιά παίχτη του Απόλλωνα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Βασίλη Γεωργιάδη.