Δευτέρα 24 Νοεμβρίου 2014

Λαρισαϊκός-Απόλλων 2006 2-3

Πραγματικά "αυτοκτόνησε" η ομάδα μας στο σημερινό παιχνίδι εναντίων του Απόλλων 2006 (στην πραγματικότητα είναι ο Α.Ο. Θεμιστοκλής Αιγάλεω). Παρότι προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε τελικά να πάρει ούτε το βαθμό της ισοπαλίας. Οι παίκτες μας δεν "κατέβηκαν" στο δεύτερο ημίχρονο και έδωσαν την ευκαιρία στους αντιπάλους τους (που έπαιξαν πραγματικά με ψυχή) να πάρουν ανέλπιστη νίκη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του παιχνιδιού. Το σημερινό πάθημα πρέπει να γίνει μάθημα, να χαλυβδώσει την ομάδα μας και να παρουσιαστεί πανέτοιμη στα επόμενα κρίσιμα παιχνίδια.

Το 1-0 έγινε στο 33' λεπτό με φοβερή μακρινή εκτέλεση φάουλ του Γιάννη Ανδρέου.
Το 2-0 έγινε στο 41' λεπτό με αριστερό πλασέ του Δημήτρη Σκαρλάτου (που σκόραρε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική), έπειτα από ωραία μπαλιά του Γιώργου Φίλων.
Το 1-2 έγινε στο 52' λεπτό με κεφαλιά του Λοίζου Λαγκαδίτη μετά από εκτέλεση κόρνερ.
Το 2-2 έγινε στο 65' λεπτό με πολύ ωραία μακρινή εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτη Παλαμίδα.
Το τελικό 2-3 έγινε στο 93' λεπτό με σουτ του Άλκη Φωτίου από το ύψος της μεγάλης περιοχής.