Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013

Λαρισαϊκός-Α.Ε Αιγάλεω 0-3

Το παιδικό τμήμα του Ολυμπιακού όπως και αρκετός κόσμος για άλλη μια Κυριακή παρακολούθησε την προσπάθεια της ομάδας μας
Άλλη μια ήττα για την ομάδα μας στο σημερινό παιχνίδι εναντίων του Αιγάλεω.
Παρότι είχαμε καλή κυκλοφορία της μπάλας σε μεγάλα διαστήματα του παιχνιδιού δεν καταφέραμε να πετύχουμε κάποιο γκολ.
Μια καλή ευκαιρία έχασε ο Νίκος Λουφάκης στο πρώτο ημίχρονο και μια ο Νίκος Λούκας προς το τέλος του παιχνιδιού. Επίσης έγιναν και κάποια μακρινά σουτ που δεν βρήκαν στόχο. Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή στην Αργυρούπολη όπου η ομάδα μας θα ενισχυθεί με τον Αρχηγό της Αποστόλη Τσιλίκα που επιστρέφει μετά από την περσινή εξοντωτική του τιμωρία.

Το 0-1 έγινε στο 38' λεπτό με κεφαλιά του Λεωνίδα Παυλίδη μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Το 0-2 έγινε στο 55' λεπτό με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Αντώνη Σκοσολέτη.
Το τελικό 0-3 έγινε στο 95' λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Άγγελου Μαρούση.