Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2023

Λαρισαϊκός-Παγκράτι 3-3

Ντέρμπι έγινε σήμερα το πρωί στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με σκορ 3 - 3.

Το σκορ άνοιξε η ομάδα μας στο 24' με τον Σάββα Γκούλη, με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να κάνουν την ανατροπή στο σκορ σε ένα δίλεπτο, με τον Κωνσταντινίδη στο 36' λεπτό και τον Ακριτίδη στο 38' λεπτό να κάνει το 1 - 2. Παρ' όλα αυτά οι παίκτες μας έφτασαν στην ισοφάριση με τον Κώστα Παπαθεοδωρίδη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.
Στο β' μέρος το Παγκράτι πήρε εκ νέου το προβάδισμα με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ακριτίδη

στο 49', όμως και πάλι οι παίκτες μας έφτασαν στην ισοφάριση με τον Φώτη Σακαρτζή στο 51΄ λεπτό.

Με την ισοπαλία αυτή το Παγκράτι υποχώρησε στην 3η θέση με 14 πόντους. Την ίδια στιγμή η ομάδα μας έχει πλέον 3 βαθμούς και είναι μαζί με τον Πλάτωνα στην 8η θέση.

ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ: Αλμπούρας, Φαρρούχος, Τεχοβίτης, Κέσκο, Παπαθεοδωρίδης, Καστρίτης (85' Κρητικάκης), Γκουλής, Κώστας Ξυλλάς, Σακαρτζής (65' Κρητικάκης), Κουτεντάκης, Σταυρόπουλος

ΠΑΓΚΡΑΤΙ: Αδάμης, Φωτιάδης, Κασάμης (46' Κουτσοχρήστος), Κουρουπάκης, Ντότσικας, Νάνος (65' Βασιλειάδης), Στεργιόπουλος, Κωνσταντινίδης, Ξενόπουλος (74' Παππάς), Ακριτίδης, Αδάμης (57' Ρίζος).