Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019

Λαρισαϊκός-Α.Ο. Θεμιστοκλής 2-1

Δραματικό φινάλε είχε το σημερινό παιχνίδι στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος εναντίων του Θεμιστοκλή Αιγάλεω. Η ομάδα μας με ωραία εμφάνιση είχε το προβάδισμα με 2-0 σκορ αλλά στις καθυστερήσεις κινδύνεψε με ισοφάριση καθώς στο 90΄λεπτό δέχτηκε γκολ και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων οι αντίπαλοί μας έχασαν πέναλτι. Το πρώτο ημίχρονο σημαδεύτηκε από τις δυο μεγάλες ευκαιρίες που έχασε ο Χρήστος Χασιώτης. Στο δεύτερο χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες με την ομάδα μας τελικά να είναι πιο εύστοχη και να πετυχαίνει δυο γκολ. Εκεί ήρθε η αποβολή του Ντεντάι με δυο κίτρινες κάρτες και κάπως έτσι κόπηκε ο ρυθμός με αποτέλεσμα να επιτεθεί ο Θεμιστοκλής στο τελευταίο δεκάλεπτο και παραλίγο να μας ισοφαρίσει.

Το 1-0 έγινε στο 60' λεπτό με σουτ του Όλγκερ Ντεντάι από το ύψος της μικρής περιοχής μετά από πάσα του Βασιλικού.
Το 2-0 έγινε στο 76' λεπτό με ψιλοκρεμαστό πλασέ του Φώτη Σακαρτζή.
Στο 82' λεπτό αποβλήθηκε ο Όλγκερ Νταντάι με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Το 2-1 έγινε στο 90' λεπτό με σουτ από το ύψος του πέναλτι του Χαλβατζόγλου.
Στο 94' λεπτό πέναλτι που εκτέλεσε ο Ραυτόπουλος κατέληξε άουτ.