Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020

Λαρισαϊκός-Κεραυνός Πετρούπολης 5-4

Φοβερό παιχνίδι έγινε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος με την ομάδα μας να παίρνει μια αγχωτική νίκη. Από το 0-1 βρεθήκαμε στο 4-1 με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου χαλαρώσαμε και δεχθήκαμε δύο γκολ από στημένες μπάλες. Στο τέλος βάλαμε και πέμπτο γκολ αλλά ένα πέναλτι που κέρδισε και αξιοποίησε ο Κεραυνός έφερε το τελικό 5-4. Μπράβο στα παιδιά μας που έδωσαν όλες τους τις δυνάμεις για την τελική επικράτηση.

Το 0-1 έγινε στο 5' λεπτό με ψιλοκρεμαστό πλασέ Ντάνιελ Πάλαι.

Το 1-1 έγινε στο 32' λεπτό με κεφαλιά του Κώστα Γκέργκι.

Το 2-1 έγινε στο 34' λεπτό με κοντινό πλασέ του Βολοντιμίρ Σνιγκούρ.

Το 3-1 έγινε στο 35' λεπτό με φοβερό σουτ του Σάββα Γκουλή από το κέντρο του γηπέδου.

Το 4-1 έγινε στο 45' λεπτό με κεφαλιά του Φώτη Σακαρτζή.

Το 4-2 έγινε στο 48' λεπτό με κεφαλιά του Χρήστου Μυρτσιώτη μετά από εκτέλεση φάουλ.

Το 4-3 έγινε στο 58' ξανά με κεφαλιά ο Χρήστος Μυρτσιώτης μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Το 5-3 έγινε στο 77' λεπτό με ψιλοκρεμαστό πλασέ του Δημήτρη Σημαιάκη.

Το τελικό 5-4 έγινε στο 79' λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Νικόλα Σκούφη.