Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020

Προμηθέας-Λαρισαϊκός 4-1

Μέτρια απόδοση είχε η ομάδα μας στο σημερινό παιχνίδι και γνώρισε οδυνηρή ήττα από τον Προμηθέα Δάφνης. Στο τελικό σκορ συνέβαλαν τα αμυντικά λάθη που έκαναν οι παίχτες μας  και η κακή διαιτησία που μας στέρησε ένα ή δυο πέναλτι. Το αμυντικό πρόβλημα είναι το πιο σημαντικό και κατά την γνώμη μου πρέπει να βρεθεί άμεσα λύση. Το επόμενο παιχνίδι είναι την Κυριακή στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος με αντίπαλο τους "Λέοντες".

Το 1-0 έγινε στο 30΄λεπτό με πλασέ του Χαράλαμπου Κοκοβίδη μέσα από την μεγάλη περιοχή.
Το 1-1 έγινε στο 46΄λεπτό με σουτ του Σάββα Γκουλή.
Το 2-1 έγινε στο 70΄λεπτό με κοντινή κεφαλιά του Αλέξανδρου Ζάρκα, μετά από χτύπημα της μπάλας στο δοκάρι.
Το 3-1 έγινε στο 78΄λεπτό με κεφαλιά του Αλέξανδρου Ζάρκα από κοντά, μετά από εκτέλεση φάουλ.
Το 4-1 έγινε στο 86΄λεπτό με πλασέ ξανά του Αλέξανδρου Ζάρκα από το ύψος του πέναλτι.