Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020

Φωστήρας Καισαριανής-Λαρισαϊκός 3-2

Με το αριστερό ξεκίνησε η ομάδα μας τον φετινό μαραθώνιο του πρωταθλήματος. Ήταν ένα παιχνίδι που σε καμιά περίπτωση δεν έπρεπε να χάσουμε γιατί ο αντίπαλός μας δεν ήταν καλύτερος από εμάς. Όμως οι πολλές χαμένες ευκαιρίες και τα απαράδεκτα αμυντικά λάθη στις φάσεις των γκολ που δεχτήκαμε έφεραν το κακό αποτέλεσμα. Τέλος πάντων, κατεβάζουμε τα κεφάλια και με ευκαιρία το ρεπό που ακολουθεί η ομάδα μας πρέπει να δουλέψει πάνω στις αδυναμίες της για να εμφανιστεί καλύτερη στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Το 1-0 έγινε στο 32' λεπτό με πλασέ μετά από λάθος γύρισμα των παικτών μας προς τα πίσω.
Το 1-1 έγινε στο 39' λεπτό με σουτ του Βολοντιμίρ Σνιγκούρ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κώστα Γκέργκι και λάθος έξοδο του τερματοφύλακα.
Το 1-2 έγινε στο 46' λεπτό με ατομική προσπάθεια του Δημήτρη Σημαιάκη.
Το 2-2 έγινε στο 79' λεπτό με απευθείας εκτέλεση κόρνερ.
Το 3-2 έγινε στο 85' λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πολύ μακριά που αιφνιδίασε τον Αχιλλέα Μάντζιο.