Κυριακή 21 Απριλίου 2019

Γ.Σ. Πατησίων-Λαρισαϊκός 4-4

Ωραίο παιχνίδι με πολλές χαμένες ευκαιρίες έγινε σήμερα στο γήπεδο του Γαλατσίου. Το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις καθώς οι άμυνες και των δυο ομάδων είχαν πολλά προβλήματα. Τελικά η ισοπαλία κρίνεται σαν δίκαιο αποτέλεσμα.

Το 1-0 έγινε στο 9' λεπτό με πλασέ από το ύψος του πέναλτι του Αρμάντο Κρασνίκι.
Το 2-0 έγινε στο 28' λεπτό με σουτ του Μαρίνου Δημόπουλου.
Το 2-1 έγινε στο 60' λεπτό με σουτ του Μαρίνου Κώτσης από πλάγια κοντά στη μικρή περιοχή.
Το 2-2 έγινε στο 66' λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Κώστα Γκέργκι που κέρδισε ο Φίλιππος Καμπίτσης.
Το 3-2 έγινε στο 70' λεπτό όταν το σουτ του Βασίλη Δαιμονάκου κόντραρε στον Κώστα Γκέργκι, χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.
Το 3-3 έγινε στο 88' λεπτό με πλασέ του Μαρίνου Κώτση που βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση στο ύψος του πέναλτι μετά από μπαλιά του Σπύρου Κόντη.
Το 4-3 έγινε στο 89' λεπτό με κοντινό πλασέ σε κενή εστία του Μαρίνου Δημόπουλου.
Το τελικό 4-4 έγινε στο 90' λεπτό με ωραίο τακουνάκι του Ντομινίκ Ντε Άμπρω μετά από παράλληλη πάσα του Κώστα Γκέργκι.
Η ομάδα του Γαλατσίου είχε επίσης και δυο δοκάρια, ένα σε κάθε ημίχρονο.