Κυριακή 14 Απριλίου 2019

Λαρισαϊκός-Δάφνη Αθηνών 1-3

Με νίκη της Δάφνης Αθηνών τελείωσε το σημερινό τοπικό ντέρμπι στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος. Έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με εκατέρωθεν ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες. Μεγάλος άτυχος για την ομάδα μας ήταν ο Φώτης Μέξης που είχε σουτ στο δοκάρι, άλλο σουτ που έφυγε λίγο άουτ και τρεις κεφαλιές από ευνοϊκή θέση που δεν κατέληξαν σε γκολ.

Στο 26' λεπτό ωραίο δεξί σουτ του Φώτη Μέξη χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Παύλου Βάγγερ.
Το 0-1 έγινε στο 32' λεπτό με σουτ έξω από την περιοχή του Κρίστι Αμπιλά.
Το 1-1 έγινε στο 35' λεπτό με φοβερό αριστερό σουτ του Φίλιππου Καμπίτση που πήγε στο παραθυράκι της εστίας της Δάφνης.
Το 1-2 έγινε στο 46' λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή του Γρηγόρη Μπουρλίνου.
Το 1-3 έγινε στο 62' λεπτό με εξίσου φοβερό σουτ (ανάλογο του Καμπίτση) του Γιώργου Κιμωνά που πήγε ψηλά στο γάμα της εστίας του Κοπανά (πραγματικά αξίζει να δείτε τα δυο γκολ στο βίντεο που ακολουθεί).