Σάββατο 9 Μαρτίου 2019

Μαρούσι-Λαρισαϊκός 4-2

Απίστευτο κι όμως αληθινό, η ομάδα μας δέχτηκε σήμερα τρία πανομοιότυπα γκολ από εκτελέσεις κόρνερ. Έτσι παρότι ανέτρεψε το σκορ και προηγήθηκε με 2-1 δεν κατάφερε να πάρει τελικά ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας, απέναντι σε μια ομάδα που δεν ήταν ανώτερή μας. Η μη συμμετοχή των παιχτών στις προπονήσεις και οι απουσίες καθορίζουν συχνά παιχνίδια που κρίνονται στις λεπτομέρειες.

Το 1-0 έγινε στο 29' λεπτό με πλασέ του Λεωνίδα Καζαντζίδη μετά από εκτέλεση κόρνερ.
Το 1-1 έγινε στο 36' λεπτό με σουτ του Αποστόλη Πρίσκου μετά από πάσα του Βαγγέλη Θάνου από το ύψος του πέναλτι.
Το 1-2 έγινε στο 55' λεπτό με κεφαλιά του Βολοντιμίρ Σνιγκούρ μετά από ωραία μπαλιά του Δημήτρη Τουρμάνη.
Το 2-2 έγινε στο 56' λεπτό με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή του Λεωνίδα Καζαντζίδη.
Το 3-2 έγινε στο 85' λεπτό με κεφαλιά του Δημήτρη Βαν Αμερόνγκεν μετά από εκτέλεση κόρνερ.
Το τελικό 4-2 έγινε στο 89' λεπτό ξανά με κεφαλιά του Δημήτρη Βαν Αμερόνγκεν μετά από εκτέλεση κόρνερ.