Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019

Καλαμάκι-Λαρισαϊκός 4-2

Το 1-0 έγινε στο 5' λεπτό με μακρινό σουτ που αιφνιδίασε τον Κυριάκο Ποιμενίδη.
Το 2-0 έγινε στο 9' λεπτό με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.
Το 2-1 έγινε στο 16' λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαρίνου Κώτση που κέρδισε ο Φώτης Μέξης.
Στο 28' λεπτό ο Κυριάκος Ποιμενίδης απέκρουσε πέναλτι πέφτοντας στη δεξιά του γωνία.
Το 2-2 έγινε στο 30' λεπτό με κοντινή προβολή του Βολοντιμίρ Σνιγκούρ.
Στο 32' λεπτό εκτέλεση φάουλ παίκτη του Καλαμακίου βρήκε στη συμβολή των δοκαριών του Ποιμενίδη.
Στο 65' λεπτό ο Φώτης Μέξης έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να βάλει την ομάδα μας μπροστά στο σκορ καθώς το πλασέ που έκανε από καλή θέση ήταν αδύναμο και κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα του Καλαμακίου.
Το 3-2 έγινε στο 68' λεπτό σε διαγώνιο σουτ από την αριστερή πλευρά της περιοχής του Νίκου Τασιού.
Στο 79' λεπτό εκτέλεση πέναλτι από την ομάδα του Καλαμακίου κατέληξε άουτ.
Το 4-2 έγινε στο 84' λεπτό με αυτογκόλ του Γιάννη Γιαννακόπουλου όταν στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα την έστειλε στην εστία του Νίκου Τασιού.