Σάββατο 5 Ιανουαρίου 2019

Λαρισαϊκός-Γ.Σ. Πατησίων 0-4

Αποδεκατισμένη κατέβηκε στο σημερινό παιχνίδι η ομάδα μας και έτσι γνώρισε φυσιολογικά άλλη μια ήττα. Η κατάσταση αυτή πρέπει γρήγορα να αλλάξει προς το καλύτερο κι αυτό είναι ευθύνη όλων. Της διοίκησης, του προπονητή και προπάντων των ίδιων των παιχτών, καθώς πρέπει να λειτουργήσει ο (καλώς εννοούμενος) ποδοσφαιρικός εγωισμός.

Το 0-1 έγινε στο 10' λεπτό όταν μετά από κόρνερ ο Κυριάκος Ποιμενίδης έχασε τη μπάλα από τα χέρια και ο Μαρίνος Δημόπουλος με πλασέ από κοντά άνοιξε το σκορ.
Το 0-2 έγινε στο 59' λεπτό με πλασέ του Αρμάντο Κρασνίκι από τη μεγάλη περιοχή μετά από παράλληλη μπαλιά.
Το 0-3 έγινε στο 71' λεπτό με σουτ του Μαρίνου Δημόπουλου μετά από ατομική προσπάθεια.
Το 0-4 έγινε στο 78' λεπτό με σουτ από κοντά του Βασίλη Κυρμιτζόγλου.