Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2018

Δάφνη Αθηνών-Λαρισαϊκός 2-0

Με μια υποτονική εμφάνιση έκλεισε η ομάδα μας τις υποχρεώσεις της τη φετινή χρονιά. Σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν κατάφερε να πάρει τον έλεγχο του αγώνα και υποτάχθηκε φυσιολογικά στην αντίπαλό της που έχασε πολλές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το πέναλτι που απέκρουσε ο Παπαγιαννόπουλος. Ας ελπίσουμε η νέα χρονιά να φέρει στην ομάδα μας αυτό που της αξίζει, όμορφο θέαμα και επιτυχή αποτελέσματα. Το σημερινό τοπικό ντέρμπι παρακολούθησε και ο παλιός παράγοντας και των δυο ομάδων Άκης Ηλιακίδης.

Ο Άκης Ηλιακίδης με τον παλιό παίκτη της Δάφνης Αθηνών Μάκη Μιχαλακόπουλο
Το 1-0 έγινε στο 59' λεπτό με σουτ του Θανάση Αποστόλου μέσα από την μεγάλη περιοχή.
Στο 73' λεπτό ο Παπαγιαννόπουλος απέκρουσε πέναλτι πέφτοντας στην αριστερή του γωνία.
Το 2-0 έγινε στο 90' λεπτό με πλασέ του Θανάση Αποστόλου σε κενή εστία καθώς είχε αποφύγει τον Παπαγιαννόπουλο.