Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2018

Λαρισαϊκός-Τριφυλλιακός 3-3

Παρ' ότι η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει με 1-3 στο 51' λεπτό και έπαιζε με δέκα παίχτες στο τελευταίο εικοσάλεπτο, βρήκε τη δύναμη να ισοφαρίσει το παιχνίδι με αντεπίθεση διαρκείας. Δύο γκολ πέτυχε ο Φώτης Μέξης και ένα ο Αποστόλης Πρίσκος. Ήταν ένα δυνατό ντέρμπι με πολύ ένταση και αρκετές συγκινήσεις με δίκαιο όμως τελικό αποτέλεσμα. Χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες με αποκορύφωμα τα δυο δοκάρια της ομάδας του Τριφυλλιακού.

Το 0-1 έγινε στο 6' λεπτό με σουτ από το ύψος της περιοχής του Θανάση Αγγελόπουλου.
Το 1-1 έγινε στο 26' λεπτό με πλασέ του Φώτη Μέξη μέσα από την περιοχή.
Το 1-2 έγινε στο 37' λεπτό με ωραίο σουτ από τα πλάγια αριστερά της περιοχής μας ξανά του Θανάση Αγγελόπουλου.
Το 1-3 έγινε στο 51' λεπτό με πλασέ από το ύψος της περιοχής του Γιώργου Τριπερίνα.
Το 2-3 έγινε στο 70' λεπτό με κεφαλιά του Αποστόλη Πρίσκου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γιώργου Παπαδόπουλου.
Μετά την επίτευξη του δευτέρου γκολ της ομάδας μας αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Μαρίνος Κώτσης.
Το τελικό 3-3 έγινε στο 79' λεπτό με πλασέ του Φώτη Μέξη μετά από φανταστική ασίστ πάσα του Βασίλη Χατζηπουλίδη.