Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου 2018

Κένταυρος Βριλησσίων-Λαρισαϊκός 5-1 (Κύπελλο)

Δεν κατάφερε η ομάδα μας να αντεπεξέλθει στις απαιτήσεις του σημερινού παιχνιδιού κυπέλλου εναντίων μιας ανώτερης ομάδας και γνώρισε φυσιολογικά την ήττα με 5-1. Ο αντίπαλος ήταν ανώτερος, κυριάρχησε σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και το μόνο που κατάφερε η ομάδα μας ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής. Η σημερινή εμφάνιση ας εκληφθεί ως παιχνίδι προετοιμασίας και να συνεχιστεί με ένταση η προετοιμασία των παιχτών για να παρουσιαστούν έτοιμοι στα παιχνίδια του πρωταθλήματος που ακολουθούν.

Στο 23' λεπτό έγινε το 1-0 με ξαφνικό γυριστό σουτ που αιφνιδίασε τον Κυριάκο Ποιμενίδη.
Στο 35' λεπτό έγινε το 2-0 με πλασέ από κοντά μετά από παράλληλη πάσα,
Στο 55' λεπτό έγινε το 3-0 με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή.
Στο 72' λεπτό έγινε το 4-0 με ωραίο σουτ μετά από κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ.
Στο 78' λεπτό έγινε το 5-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 65' λεπτό κεφαλιά του Βολοντιμίρ Σνιγκούρ χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 85' λεπτό έγινε το τελικό 5-1 με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Κώστα Παπαδά μετά από μακρινή μπαλιά του Αντρέα Κωστάκου.

Κένταυρος Βριλησσίων-Λαρισαϊκός 5-1