Κυριακή 15 Απριλίου 2018

Λαρισαϊκός-ΑΟ.Ν.Φ. Άτταλος 2-5

Παρότι η ομάδα μας προηγήθηκε μ σκορ 2-0 στο 15' λεπτό με δυο ωραία γκολ του Βαγγέλη Θάνου δεν κατάφερε στη συνέχεια να προφέρει αντίσταση απέναντι στο πολύ καλό σύνολο του Αττάλου και έτσι γνώρισε μια βαριά ήττα.

Το 1-0 έγινε στο 4' λεπτό με ωραίο σουτ του Βαγγέλη Θάνου έξω από την μεγάλη περιοχή, μετά από βαθιά μπαλιά του Γιώργου Παπαδόπουλου.
Το 2-0 έγινε στο 15' λεπτό με πλασέ ξανά του Βαγέλη Θάνου από το ύψος του πέναλτι μετά από ωραία κάθετη πάσα του Κώστα Γκέργκι.
Στο 24' και στο 39' λεπτό ο Γουδέλης ισοφάρισε το σκορ σε 2-2 (το δεύτερο γκολ με εκτέλεση πέναλτι).
Στο 57', 70' και 89' λεπτό οι Kulaj Argon, Αλέξανδρος Κλειτσίδης και Muca Klajdi πέτυχαν τα επόμενα τρία γκολ. Επίσης η ομάδα του Αττάλου είχε και δυο δοκάρια.