Κυριακή 18 Μαρτίου 2018

Λαρισαϊκός-Δάσος Χαϊδαρίου 3-4

Το 1-0 έγινε στο 15' λεπτό με σουτ του Αποστόλη Πρίσκου που άλλαξε πορεία πάνω σε αντίπαλο και κρέμασε τον Ορέστη Κοπανά.
Το 1-1 έγινε στο 20' λεπτό με ψιλοκρεμαστό πλασέ του Fambian Nokes μετά από λάθος του Ιάσωνα Γιαννακούρα.
Το 1-2 έγινε στο 35' λεπτό με ωραίο αριστερό σουτ του Στέφανου Σαφρά από τα πλάγια της μεγάλης περιοχής.
Στο 56' λεπτό σε σουτ του Δημήτρη Τουρμάνη η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και απομακρύνθηκε.
Το 1-3 έγινε στο 70' λεπτό με πλασέ ξανά του Στέφανου Σαφρά μέσα από τη μεγάλη περιοχή.
Το 2-3 έγινε στο 73' λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Κώστα Γκέργκι που κέρδισε ο Βαγγέλης Θάνος όταν ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα του Δάσους Χαϊδαρίου.
Το 3-3 έγινε στο 75' λεπτό με δεύτερη εκτέλεση πέναλτι του Κώστα Γκέργκι που κέρδισε ο ίδιος όταν ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή.
Το τελικό 3-4 έγινε στο 81' λεπτό με αυτογκόλ του Σύρου Μπελαλή.