Σάββατο, 3 Φεβρουαρίου 2018

Λαρισαϊκός-Κρόνος Αθηνών 1-2

Δεν κατάφερε η ομάδα μας να συνεχίσει το σερί νικών καθώς γνώρισε σήμερα την ήττα από τον Κρόνο Αθηνών. Ενώ ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και στο πρώτο δεκάλεπτο είχε τον έλεγχο του αγώνα, μια αντεπίθεση και ένα λάθος έδωσαν την ευκαιρία στον Κρόνο να ανοίξει το σκορ. Αυτή η εξέλιξη επηρέασε τους παίχτες μας που δεν συνέχισαν την καλή τους απόδοση στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να δεχτούν και δεύτερο γκολ με εκτέλεση πέναλτι. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της, μείωσε το σκορ, έχασε μεγάλες ευκαιρίες να πετύχει την ισοφάριση αλλά τελικά δεν τα κατάφερε.

Το 0-1 έγινε στο 16' λεπτό με κοντινό πλασέ του Γιώργου Γκανιά μετά από ασθενή απόκρουση του Στέλιου Παπαγιαννόπουλου.
Το 0-2 έγινε στο 43' λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Κούμπια Κλάιντιστ.
Το 1-2 έγινε στο 78' λεπτό με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής του Alket Myco, μετά από εκτέλεση πλαγίου άουτ και κεφαλιά πάσα του Κώστα Γκέργκι.