Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

Λαρισαϊκός-Ατρόμητος Μεταμόρφωσης 2-1

Φοβερή ανατροπή και μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα μας στο παιχνίδι εναντίων του Ατρομήτου Μεταμόρφωσης. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 20' λεπτό λεπτό και η απόδοσή της δεν ήταν πολύ καλή σ' αυτό το διάστημα, έκανε την αντεπίθεση στο τελευταίο εικοσάλεπτο και με δυο γκολ αντέστρεψε την εις βάρος της κατάσταση. Με τα γκολ του Φώτη Μέξη και του Μάκη Φιτόπουλου πήρε το τρίποντο και ανέβηκε αισθητά στον βαθμολογικό πίνακα. Αυτή η επιτυχία πρέπει να πεισμώσει περαιτέρω τους παίχτες μας και με την καθολική τους συμμετοχή στις προπονήσεις να κάνουν τις νίκες από δω και πέρα που χρειάζεται και αξίζουν στην ομάδα μας.

Το 1-0 έγινε στο 17' λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή του Αντώνη Καπλάνη.
Το 1-1 έγινε στο 74' λεπτό με κεφαλιά του Φώτη Μέξη μετά από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Λαθύρη.
Το 2-1 έγινε στο 78' λεπτό με κοντινό πλασέ του Μάκη Φιτόπουλου μετά από εξαιρετική ασίστ του Ντομινίκ Ντε Άμπρω.