Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018

Κρόνος Αιγάλεω-Λαρισαϊκός 1-3

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας και αναρρίχηση στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι παίχτες μας δεν ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και στο πρώτο ημίχρονο εκτός από το γκολ δεν είχαν άλλες καλές ενέργειες. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ανέβασαν την απόδοσή τους και με δυο γρήγορα γκολ καθάρισαν το παιχνίδι και πήραν ένα εύκολο τρίποντο.

Το 0-1 έγινε στο 16' λεπτό με κοντινό πλασέ του Τάσου Παπαγεωργίου μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα του Κρόνου Ηλία Κάτρη.
Το 0-2 έγινε στο 48' λεπτό με πλασέ πάνω στην κίνηση του Φώτη Μέξη μετά από παράλληλη πάσα του Κώστα Γκέργκι.
Το 0-3 έγινε στο 55' λεπτό με κεφαλιά του Κώστα Γκέργκι μετά από φανταστική ενέργεια και ωραία σέντρα του Φώτη Μέξη.
Το τελικό 1-3 έγινε στο 60' λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή του Φώτη Βορδοναράκη.