Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017

Λαρισαϊκός-Πέρα Κλουμπ 1-5

Άλλο ένα παιχνίδι που φάνηκαν τα προβλήματα στην αμυντική λειτουργία της ομάδας μας. Στο δημιουργικό κομμάτι οι παίχτες μας πήγαν αρκετά καλά καθώς έφτιαξαν (και έχασαν) αρκετές ευκαιρίες. Το ανέβασμά τους ψηλά στο τελευταίο μισάωρο και η κακή φυσική κατάσταση κάποιων έδωσαν στην καλοστημένη ομάδα της Πέρα Κλουμπ την ευκαιρία να διευρύνει το σκορ.

Το 0-1 έγινε στο 19' λεπτό με κοντινό πλασέ του Mansour Gioussef που πιθανόν να ήταν σε θέση οφσάιντ.
Στο 23' λεπτό εκτέλεση φάουλ του Alket Myco χτύπησε στη συμβολή των δοκών του Νίκου Νάκου.
Το 0-2 έγινε στο 41' λεπτό με σουτ του Παναγιώτη Μουρδουκουτά μέσα από την μεγάλη περιοχή.
Το 1-2 έγινε στο 53' λεπτό με κοντινό πλασέ του Κώστα Γκέργκι μειώνοντας προσωρινά το σκορ.
Το 1-3 έγινε στο 60' λεπτό με ωραίο δεξί διαγώνιο σουτ του Γιώργου Ποριώτη.
Το 1-4 έγινε στο 78' λεπτό ξανά με τον Παναγιώτη Μουρδουκουτά με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.
Το τελικό 1-5 έγινε στο 89' λεπτό με σουτ από την μικρή περιοχή του Χαράλαμπου Κιρκασιάδη.