Κυριακή 1 Οκτωβρίου 2017

Ατρόμητος Μεταμόρφωσης-Λαρισαϊκός 6-1

Ο Ματθαίος Κουστγκίνης που επανήλθε μετά από ένα χρόνο στην ομάδα μας
Απογοητευτική ήταν η ομάδα μας στο εναρκτήριο παιχνίδι της φετινής αγωνιστικής περιόδου και γνώρισε βαριά ήττα από την ομάδα του Ατρόμητου Μεταμόρφωσης. Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο δεν προβάλαμε αντίσταση και έτσι το σκορ έφτασε σε υψηλά επίπεδα. Το γκολ της ομάδας (που ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1) πέτυχε ο Τάσος Παπαγεωργίου στο 32' λεπτό, με εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Βαγγέλης Θάνος. Το γκολ όμως που δεχτήκαμε στο 42' λεπτό (σε ένα χρονικό σημείο που παίζαμε με δέκα παίχτες) άλλαξε τα δεδομένα Έτσι στην αρχή του ημιχρόνου (60' και 65' λεπτό) δεχτήκαμε άλλα δυο γκολ. Στο τέλος (89' και 90' λεπτό) το σκορ πήρε μεγάλες διαστάσεις εις βάρος της ομάδας μας. Τώρα πρέπει να γίνει ανασύνταξη δυνάμεων, με πολύ δουλειά στην προπόνηση και ενότητα.