Σάββατο 22 Απριλίου 2017

Λαρισαϊκός-Α.Ε.Περιστερίου 4-1

Άλλη μια μεγάλη εμφάνιση έκανε σήμερα η ομάδα μας και κέρδισε εύκολα με σκορ 4-1 την Α.Ε. Περιστερίου. Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες μας έπαιξαν με ψυχή και μυαλό κάτι που είναι απαραίτητο στο σύγχρονο ποδόσφαιρο. Τώρα η ομάδα πρέπει να δουλέψει σκληρά (στη νέα διακοπή) και να πάμε δυνατά στα δυο ντέρμπι που ακολουθούν στο φινάλε του φετινού πρωταθλήματος.

Στο 3' λεπτό ωραίο δεξί σουτ του Βαγγέλη Θάνου απέκρουσε στο δεξί του παραθυράκι ο Παναγιώτης Γιαννίκος.
Το 1-0 έγινε στο 13' λεπτό με δεξί πλασέ του Φώτη Μέξη από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
Το 2-0 έγινε στο 30' λεπτό με δεξί πλασέ του Κώστα Γκέργκι μέσα από την μεγάλη περιοχή.
Το 1-2 έγινε στο 53' λεπτό με ωραίο γυριστό σουτ από το ύψος του πέναλτι του Γιώργου Κάτσικα.
Το 3-1 έγινε στο 75' λεπτό με κεφαλιά του Φώτη Μέξη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φίλιππου Καμπίτση.
Στο 89' λεπτό φοβερό ανάποδο ψαλίδι του Αλκέτ απέκρουσε δύσκολα ο Παναγιώτης Γιαννίκος.
Το 4-1 έγινε στο 91' λεπτό με ψιλοκρεμαστό πλασέ του Βαγγέλη Θάνου μετά από ασίστ του τερματοφύλακά μας Γιώργου Οικονομίδη.