Κυριακή 5 Μαρτίου 2017

Α.Ε. Μεταμόρφωσης-Λαρισαϊκός 0-1

Μεγάλη εμφάνιση έκανε σήμερα η ομάδα μας στο παιχνίδι εναντίων της Α.Ε. Μεταμόρφωσης και πήρε μια δίκαιη νίκη που μας δίνει την δυνατότητα να ελπίζουμε σε κάτι καλό στη συνέχεια του πρωταθλήματος. Το γρήγορο γκολ βοήθησε πολύ τους παίχτες μας, καθώς απέκτησαν αυτοπεποίθηση και με σωστή διαχείριση κράτησαν εύκολα το υπέρ μας σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πάνω από πέντε περιπτώσεις που θα μπορούσαμε να σκοράρουμε και να τελειώσουμε το παιχνίδι αλλά από απροσεξία και έλλειψη καθαρού μυαλού δεν καταφέραμε να πετύχουμε το δεύτερο γκολ. Τώρα τα βλέμματα στρέφονται στο ντέρμπι της επόμενης Κυριακής εναντίων της ομάδας του Χαλκηδονικού.

Το 0-1 έγινε στο 3' λεπτό όταν μετά από έξοχη ατομική προσπάθεια του Κώστα Παππά και ωραία τελική πάσα ο Μαρίνος Κώτσης πλάσαρε όμορφα μέσα από την μεγάλη περιοχή και πέτυχε το γκολ που έκρινε το παιχνίδι.