Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2017

Γαλαξίας Περιστερίου-Λαρισαϊκός 1-2

Δια "πυρός και σιδήρου" πέρασε σήμερα η ομάδα μας απ' το Περιστέρι στο παιχνίδι εναντίων του τοπικού Γαλαξία. Με καταπληκτικό γκολ του Βαγγέλη Θάνου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να πάρει το τρίποντο και να ελπίζει στη συνέχεια του πρωταθλήματος σε κάτι καλό. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας δεν μπόρεσε να βρει ρυθμό με αποτέλεσμα να μείνει πίσω στο σκορ από πολύ νωρίς. Στο δεύτερο όμως ημίχρονο (και με τις προσθήκες που έγιναν από τον πάγκο) οι παίχτες μας ανέβασαν την απόδοσή τους, έφτιαξαν πολλές ευκαιρίες για γκολ και στο τέλος δικαιώθηκαν. Επόμενο παιχνίδι, πολύ κρίσιμο κι αυτό, την επόμενη Κυριακή ξανά στο Περιστέρι, εναντίων της Τόλμης αυτή τη φορά.

Το 1-0 έγινε στο 14' λεπτό με διαγώνιο πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή του Οικονομίδη.

Το 1-1 έγινε στο 74' λεπτό με κοντινό πλασέ (η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και άλλαξε πορεία) του Φώτη Μέξη, σε διπλή φάση καθώς πριν  ο Βαγγέλης Θάνος δεν κατάφερε από κοντά να πετύχει το γκολ.
Το 1-2 έγινε στο 93' λεπτό με "λόμπα" του Βαγγέλη Θάνου μετά από βολέ-ασίστ του Γιώργου Οικονομίδη.