Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017

Τόλμη Περιστερίου-Λαρισαϊκός 0-2

Άλλη μια νίκη (τέταρτη συνεχόμενη) πέτυχε η ομάδα μας σήμερα στο γήπεδο του Ηφαίστου εναντίων της Τόλμης Περιστερίου. Το παιχνίδι ήταν καρμπόν με της προηγούμενης Κυριακής. Πάλι στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν νωθροί και δεν καταφέραμε να απειλήσουμε. Στο δεύτερο μέρος ήμασταν σαφώς καλύτεροι και με δυο γκολ στην αρχή και στο τέλος του ημιχρόνου πήραμε μια σημαντική νίκη.

Στο 1' λεπτό μακρινό σουτ παίκτη της Τόλμης χτύπησε στο δοκάρι του Γιώργου Οικονομίδη.
Το 0-1 έγινε στο 47' λεπτό με κοντινό πλασέ του Μαρίνου Κώτση  μετά από ωραία προσπάθεια και ασίστ του Βαγγέλη Θάνου.
Το 0-2 έγινε στο 92' λεπτό με πλασέ του Βαγγέλη Θάνου από το ύψος του πέναλτι μετά από ωραία πάσα του Μαρίνου Κώτση.