Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2016

Χαλκηδονικός-Λαρισαϊκός 2-1

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα μας αυτή τη φορά στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων από τον Χαλκηδονικό. Οι πολλές απουσίες στοίχησαν και αυτή τη φορά και χάσαμε από μια ομάδα που δεν ήταν καλύτερή μας. Πρέπει άμεσα η ομάδα μας να ανασυνταχθεί πριν είναι πολύ αργά και να μπει ξανά μέσα στους στόχους της.

Το 1-0 έγινε στο 9' λεπτό με διαγώνιο σουτ από τα πλάγια στην κλειστή γωνία του Στέργιου Θεοχάρη.
Στο 12' λεπτό σουτ του Κώστα Γλέργκι κόντραρε σε αντίπαλο και έφυγε ελάχιστα άουτ απ' το αριστερό δοκάρι του Χαλκηδονικού.
Στο 17' λεπτό σε εκτέλεση κόρνερ χάθηκε διπλή ευκαιρία με τον Καμπίτση και την κεφαλιά του Διώτη.
Το 2-0 έγινε στο 41' λεπτό ξανά με διαγώνιο σουτ ΄στην κλειστή γωνία αλλά από την αριστερή πλευρά αυτή τη φορά του Θεοχάρη.
Στο 60' λεπτό ψηλοκρεμαστό πλασέ του Διώτη πρόλαβαν και απέκρουσαν οι αμυντικοί.
Στο 74' λεπτό ο Θεοχάρης απέκρουσε δύσκολα την εκτέλεση φάουλ του Χαλκηδονικού.
Το 2-1 έγινε στο 87' λεπρό με κεφαλιά του Δημήτρη Διώτη μετά από ωραία σέντρα του Κώστα Γκέργκι.